Podsumowanie drużyny seniorów Tur 1921 Turek w roku 2016

Seniorzy w 2016 roku wygrali aż 25 meczów, zremisowali 4, nie doznali porażki w meczach ligowych i pucharowych. Bilans bramkowy to 122 strzelone gole i stracone zaledwie 12.

Runda wiosenna 2016 A-klasa

Nasza drużyna rozpoczęła rok 2016 w lutym od 8 spotkań kontrolnych przygotowujących do wiosennej rundy Konińskiej A-klasy. Rywalami były drużyny z kl. Okręgowej Warta Eremita Dobrów, Wicher Dobra, Górnik Łęczyca, Kasztelania Brudzew, GKS Sompolno, Warta Krzymów, z A-klasy Zjednoczeni Rychwał, z b-klasy Kp-Zryw Dąbie.

Z 8 spotkań sparingowych nasza drużyna odniosła 6 zwycięstw i 2 mecze przegrała.

Mecze ligowe nasz zespół rozpoczął od zwycięstwa w pierwszym meczu z SRW Łuczywno 3:0. Tym samym pokazał jak wielkie są marzenia i ambicję na awans. W maju po wygranej nad liderem tabeli Tulisią Tuliszków 1:2 nasz Tur był coraz bliżej spełnienia marzeń.

Zostały tylko dwa mecze, które Tur musiał wygrać, aby awansować. Tak też się stało - najpierw 9:0 pokonał Nałęcz Babiak.

i w ostatnim meczu na wyjeździe pokonał drużynę Orła Kawęczyn 0:6. Już po 3 bramce było wiadomo że AWANS JEST NASZ!!!!!!.

W rundzie wiosennej 2016 w A-klasie nasz Tur:

Rozegrał - 11 spotkań

Zdobył - 31 punktów

Zwyciężył - 10 spotkań

Zremisował - 1 spotkanie

Przegrał - 0

Bilans bramek

Strzelonych – 56

Straconych – 4

Sezon 2015-2016 kończy się awansem do klasy Okręgowej.

Runda Jesienna kl. Okręgowa Sezon 2016 – 2017

Do nowego sezonu Tur zaczął przygotowywać się w lipcu rozgrywając 5 meczów sparingowych. Pierwszy mecz kontrolny przed nowym sezonem Konińskiej klasy Okręgowej seniorzy rozegrali 23.07.2016r. z drużyną Olimpi Koło wygrywając to spotkanie 4:0.
 

Tur rozegrał spotkania z takimi drużynami jak MGLKS Termy Uniejów, Stal Pleszew, Górnik Konin Jr Starsi liga Wojewódzka oraz Warta Krzymów.

Na 5 meczów kontrolnych nasz zespół odniósł 4 zwycięstwa i 1 mecz przegrał.

Inauguracja nowego sezonu 2016-2017 Konińskiej klasu Okręgowej odbyła się 13.08.2016 na Stadionie 1000-lecia w Turku. Nasza drużyna podejmowała Wilków Wilczyn, których pewnie pokonała 4:0.

W całej rundzie jesiennej nasza drużyna nie odniosła porażki, strzeliła najwięcej goli i najmniej straciła ze wszystkich zespołów w kl. Okręgowej. Wygrała aż 12 meczów, 10 razy nasi bramkarze zachowali czyste konto. Seria zwycięstw z rzędu naszego zespołu to 8 meczów. Seria meczów ze zdobytą bramką to 10. Tur pokazał że jest drużyną mocną.
W ostatnim meczu rundy w meczu wyjazdowym pokonał Błękitnych Mąkolno aż 0:9 -najwyższe zwycięstwo w lidze na wyjeździe.

W rundzie jesiennej nasz zespół:

Rozegrał – 15 spotkań

Zdobył – 39 punktów

Zwyciężył – 12 spotkań

Zremisował – 3 spotkania

Przegrał – 0

Bilans bramek:

Strzelonych – 49

Straconych - 5

Nasz zespół rozegrał także 3 mecze w Pucharze Polski wszystkie mecze wygrywając i przechodząc do ćwierćfinału, który zostanie rozegrany na wiosnę. Przeciwnikiem będzie lider III ligi Sokół Kleczew.

W Pucharze Polski:

Rozegrał – 3 spotkania

Zwyciężył – 3 spotkania

Zremisował – 0

Przegrał – 0

Bilans bramek:

Strzelonych – 17

Straconych – 3

Na koniec rundy nasz zespół rozegrał jeszcze jeden sparing, w którym testowani byli zawodnicy z grypy Juniora Starszego. Przeciwnikiem była drużyna Teleszyna Przykona. Mecz zakończył się remisem 3:3.
 

Na zakończenie roku wraz z zespołem Wichru Dobra i firmą Zina organizowaliśmy Turniej Zina Cup w którym zajęliśmy 4 miejsce w grupie - wygraliśmy 3 mecze pewnie wychodząc na 1 miejscu. W ćwierćfinale pokonaliśmy zespół Wicher Dobra 2:0, w półfinale ulegając Górnikowi Konin w karnych 11:10, a o trzecie miejsce nasz zespół przegrał z Pogonią Szczecin 3:0. Na koniec wraz z Wichrem Dobra rozegraliśmy mecz z drużyną gwiazd: Piotr Świerczewski, bracia Mroczkowie, Radosław Majdan, który każdemu kibicowi w Turku zapadnie w pamięć.

Cały dobiegający końca rok 2016 pokazał, że nasza drużyna jest bardzo dobrze przygotowywana. W każdym meczu nasi zawodnicy zostawiają na boisku serce oraz czasami zdrowie, bo kontuzję się zdarzają, pokazując jak wiele ta drużyna dla nich znaczy. Wykonują każde założenia taktyczne, które przygotowuje dla nich trener Dawid Jóźwiak, mimo młodego wieku jest bardzo dobrym i doświadczonym szkoleniowcem, co zresztą widać po grze naszego Tura oraz wynikach, które odnosi drużyna.

Na zakończenie podsumowanie całego roku naszej drużyny seniorów w 2016 roku:

Rozegrane mecze - 29

Zwycięstwa - 25

Remisy - 4

Porażki - 0

Bilans bramek:

Strzelonych – 122

Straconych – 12

Do zobaczenia w Nowym 2017 Roku!